Узд в Івано-Франківську

Шукаєте інформацію про УЗД в Івано-Франківську чи хочете розмістити інформацію про свою компанію в одну із підрубрик рубрики “Лікувально-діагностичні центри“?

УЗД (ультразвукова діагностика) – це невід’ємна частина діагностики більшості захворювань. Цей метод діагностики безпечний, неінвазивний та безболісний. Ультразвукова діагностика здатна виявляти патології різних органів та тканин, включаючи серце, нирки, печінку, селезінку, суглоби та м’які тканини.

Клініки Івано-Франківська пропонують цілий спектр послуг – ви зможете пройти узд м’яких тканин, внутрішніх органів, органів черевної порожнини, малого тазу, сечового міхура, передміхурової залози, молочних залоз, щитовидної залози та інших органів. Лікар узд – це спеціаліст з великим досвідом роботи, який допоможе вам отримати максимально точні результати дослідження.

Як проходить ультразвукова діагностика (УЗД)

Ультразвукова діагностика (УЗД) є однією з найбільш інформативних та безпечних методів діагностики. Вона дозволяє досліджувати внутрішні органи безпосередньо на екрані, що дозволяє лікареві детально проаналізувати їх стан та зробити точний діагноз. УЗД (ультразвукова діагностика) в Івано-Франківську є досить поширеною та доступною для кожного, хто потребує цього виду обстеження.

Ультразвукова діагностика різних органів та систем

Ультразвукова діагностика може бути проведена для багатьох органів та систем. Найпоширенішими УЗД дослідженнями є дослідження органів черевної порожнини – печінка, селезінка, підшлункова залоза, жовчного пухиря та протоків. Для кожного з цих досліджень важливо дотримуватись підготовки та рекомендацій, які дасть лікар.

Іншою важливою групою органів, які можна дослідити за допомогою УЗД – є органи малого тазу. УЗД органів малого тазу включає у себе дослідження статевих органів: яєчників, матки, сечового міхура та УЗД статевого члена у чоловіків. Ця процедура зазвичай здійснюється для виявлення різних захворювань, таких як рак яєчників, міома матки, запальні процеси в додатках матки та в інших органах малого тазу.

УЗД органів сечовивідної системи включає в себе перевірку нирок та сечового міхура з наднирниками.

УЗД молочних залоз є також важливим методом дослідження, який допомагає виявляти або виключати наявність раку молочної залози. Ця процедура зазвичай проводиться у жінок, які відчувають біль або дискомфорт у молочних залозах або мають сімейний анамнез раку молочної залози.

УЗД лімфатичних вузлів використовується для визначення розміру, форми та структури лімфатичних вузлів. Цей метод може бути корисним для виявлення різних захворювань, таких як рак, який може розповсюджуватися через лімфатичну систему.

Зважаючи на те, що на УЗД зазвичай звертаються у випадку підозри на захворювання, цей вид діагностики має дуже важливе значення для ранньої діагностики патологій та правильного лікування. УЗД є безпечним та неінвазивним методом дослідження, що не вимагає особливих підготовчих процедур, тому звернутися до лікаря зі скаргою та пройти ультразвукове дослідження може кожен.

УЗД органів черевної порожнини

Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини в Івано-Франківську є дуже популярним, тому що воно дозволяє оцінити стан таких важливих органів, як печінка, жовчний міхур, селезінка, підшлункової залози.

УЗД печінки дозволяє виявити такі захворювання як цироз, гепатит, застійні явища, доброякісні та злоякісні новоутворення.

При ультразвуковій діагностиці жовчного міхура та протоків можна виявити аномальні порушення в процесах відтоку жовчі, наявність каменів, холесторозу, холецеститу, поліпів, пухлин та навіть паразитів.

УЗД підшлункової залози дозволяє на ранніх стадіях виявити панкреатит, кісти, абсцеси, а також дозволяє досліджувати вікові зміни внутрішніх органів.

УЗД селезінки виявляє мононуклеоз, сепсис, пошкодження від травм та багато іншого. Збільшені розміри селезінки говорять про наявність панкреатиту і захворювання крові.

У нашому медичному центрі узд органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) дозволяє виявити складні захворювання на ранніх стадіях, що спрощує їх лікування та гарантує швидке одужання пацієнтів.

Ультразвукова діагностика органів сечовивідної системи

До органів сечовивідної системи належать нирки, наднирники та сечовий міхур. УЗД сечового міхура та нирок дозволяє виявити камені, кісти, поліпи та інші патологічні новоутворення. УЗд сечового міхура та нирок рекомендується у таких випадках:

 • при аномальному кольорі сечі;

 • больовому сечовипусканні;

 • відхиленнях від норми при аналізі сечі;

 • циститі;

 • пієлонефриті;

 • при гіпертонії;

 • при травмах та вроджених аномаліях сечовивідної системи та ін.

УЗД органів малого тазу

УЗД органів малого тазу є дуже важливим дослідженням для жінок, оскільки воно дозволяє виявити різні захворювання, такі як міома матки, ендометріоз, варикозні вени та інші. Крім того, УЗД органів малого тазу допомагає лікареві визначити стан яєчників та матки, що є важливим для жінок під час вагітності.

УЗД органів калитки

До них відносяться узд передміхурової залози, яєчок, додатків та сім’яного канатика. УЗД статевих органів у чоловіків дозволяє виявити новоутворення в органах, а також наявність запальних процесів.

Ультразвукова діагностика щитоподібної залози

УЗД щитовидної залози дозволяє визначити зменшення вироблення певних гормонів (гіпотеріоз), тиреоідит, що призводить до болю в шиї та голові, вузлові зоби, дифузно-токсичні зоби та інше. Рекомендовано при таких симптомах:

 • перепади настрою, депресивні стани;

 • упадок сил;

 • захворюваннях ендокринної системи;

 • плануванні вагітності;

 • вживанні гормональних препаратів;

 • болях у горлі чи відчутті “кому у горлі”;

 • наборі зайвої ваги;

 • після операцій щитоподібної залози.

УЗД молочних залоз

УЗД – ультразвукова діагностика – молочних залоз дозволяє на ранніх стадіях виявити страшні патології. Вона назначається при змін форми та розмірів грудей, зміні шкірних покровів на грудях, травмах чи запаленнях, а також при дискомфорті під час менструації.

УЗД проводиться на 5-12 день менструального циклу, при клімаксі, а також під час вагітності. Також, може бути додатковим обстеженням після мамограми.

УЗД лімфатичних вузлів

УЗД ультразвукова діагностика лімфовузлів необхідна при збільшенні лімфовузлів після інфекційних захворювань, при асиметричному збільшенні лімфовузлів з різних сторін тіла, для виявлення пухлин, при підозрі на туберкульоз, сифіліс та на абсцес.

УЗД серця

УЗД серця дозволяє виявити і оцінити рубці, тромби, холестеринові бляшки, визначити чи нормальний розмір серця, обсяг шлуночків і передсердь, оцінити в якому стані знаходяться основні судини, перикард, міокард, мітральний клапан та ін.

УЗД легень

Узд легень за своєю точністю дає кращі результати аніж рентгенографія та КТ. Воно дозволяє виявити та оцінити зміни в структурі легень, визначити ступінь уражень інфекцією, наявність або відсутність уражень у вигляді рідини плевральних синусів.

Медичні центри пропонують широкий спектр послуг з УЗД в Франківську. Кваліфікований лікар УЗД використовує сучасне обладнання та новітні технології для проведення досліджень. А це в свою чергу, гарантує точний результат і дає можливість виявляти хвороби та запобігати їм на самих ранніх стадіях.

УЗД суглобів

За допомогою ультразвукової діагностики суглобів лікар може оцінити стан кісток, сухожиль, зв’язок та м’язових волокон поблизу суглоба.

Підготовка до УЗД

Перед тим, як піти на ультразвукову діагностику, важливо дотримуватись певних правил, які допоможуть отримати якісний результат. Підготовка залежить від типу ультразвукової діагностики. Якщо це діагностика органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка), то варто дотримуватися певної дієти, яка виключає ймовірність сильного здуття та газоутворення. Перш за все, потрібно добре випити води за 1-2 години до проведення УЗД, оскільки це допоможе збільшити об’єм рідини в органах та зробити їх більш помітними при дослідженні. Також потрібно утриматись від їжі на 4-6 годин до УЗД, адже після їжі може змінюватись положення органів та їх розміри, що може вплинути на результат дослідження.

Якщо це дослідження сечового міхура, то перед процедурою потрібно випити до 500 мл води, щоб під час обстеження сечовий міхур був наповнений, а також прийняти сорбент (дозування назначає лікар).

Підготовка до узд не потребується при таких видах досліджень: ультразвукова діагностика серця, узд суглобів, узд м’яких тканин, щитоподібної залози, узд передміхурової залози та інших органів калитки, вилочкової залози, периферійних лімфовузлів.

Лікар-УЗД-спеціаліст

УЗД ультразвукова діагностика проводиться кваліфікованими медичними працівниками – лікарі-УЗД-спеціалісти. У Івано-Франківську є багато медичних центрів, які надають послуги з проведення УЗД досліджень, де ви можете зустріти професійних лікарів, які нададуть якісну консультацію та допоможуть поставити правильний діагноз.

Запис на прийом може здійснюватися як онлайн, так і по вказаних номерах телефонів. Ціни на узд залежать від кваліфікації лікаря та клініки, але в цілому, є доступними для кожного бажаючого.

Пам’ятайте, що ультразвукові дослідження є абсолютно безпечними як для дорослих, так і для дітей. Обстеження не приносять дискомфорт пацієнтам, та займають дуже мало часу. А результати дають змогу лікарю побачити повну картину вашого захворювання та підібрати найкращі методи лікування.